fbpx

Profesor de engleză

clasele I-IV

București, Pipera - Voluntari

Descriere Job

Candidatul ideal

Absolvent al Facultăţii de Limbi şi Literaturi Străine, vorbitor bilingv sau nativ de engleză;

Studii de psiho-pedagogie: cunoaşterea dezvoltării psiho-motrice a copiilor cu vârste cuprinse între 7-12 ani;

Cunoaşterea programei Primary Framework, obişnuit/ă cu predarea a mai multor discipline în engleză;

Minim 3 ani experienţă;

Experienţă relevantă într-o şcoală particulară sau internaţională;

Cunoştinte de operare PC;

Obişnuit/ă să facă cercetare pe calculator în căutare de materiale noi pentru predare şi să adapteze metodele şi materialele la nevoile individuale ale copiilor;

Persoana pasionată de copii şi învăţare, care să se potrivescă profilului profesorului Questfield.

Responsabilităţi de bază

Observare, planificare și evaluare continuă;

Organizare şi amenajare a spațiului educaţional;

Elaborare a materialului didactic și responsabilitate în a avea grijă de materialele didactice;

Comunicare cu părinții;

Evaluare semestrială: de 2 ori/an;

Serbări școlare: de 2 ori/an;

Colaborare cu colegii și împărtășire de best practices;

Grijă față de copii, de sănătatea și bunăstarea acestora, cât și față de lucrurile acestora;

Asigurarea igienei, siguranței și securității copiilor;

Participare la evenimentele Questfield și aderare la etosul instituţiei;

Dezvoltare personală şi profesională constantă.

Beneficii

Ocazia de a transforma o meserie într-o veritabilă profesie şi într-o carieră promiţătoare;

Ocazia de a te şti respectat şi preţuit în calitate de profesionist;

Oportunitatea de a munci într-o echipă entuziastă, alături de profesionişti recunoscuţi în educaţie;

Oportunitatea de a învăţa continuu atât prin intermediului programului nostru de training intern, cât şi prin participări la training-uri externe;

Posibilitatea de a lucra în colective de copii cu o raţie foarte bună copil-profesor;

Posibilitatea de a folosi resurse variate şi creative pentru atingerea obiectivelor educaţionale;

Beneficii: masă, transport, concedii plătite.

Descrierea companiei

Questfield este o institutie acreditată MEC ce operează după principiile programei britanice şi oferă un design educaţional unic pe piaţa grădiniţelor şi şcolilor din România. Abordarea sa holistică, bazată pe experiment şi descoperire se regăseşte la nivelul spaţiului fizic în intersecţia dintre abundenţa de resurse, diversitatea de activităţi şi varietatea de experienţe.

Grădiniţa şi şcoala funcţionează în 3 clădiri special amenajate pentru diferitele categorii de vârstă ale copiilor, cu 3200 mp construiţi şi 5000 de mp de spaţiu verde.

Pentru mai multe informaţii, vă rugam accesaţi: www.questfield.ro sau [email protected]

Detalii contact:

Comunicare internă: Roxana Răileanu, 0733689472

Departament Educaţional: Fabiola Hosu, 0721212006

Departament Administrativ: Luminiţa Lazăr, 0723317840