fbpx

Little London International Academy angajează învățător/învățătoare

Little London International Academy (LLI Academy) anunță că are deschisă o poziție de învățător.

Dacă ești pasionată sau pasionat de educație, îți plac copiii, folosești cu ușurință metode interactive de predare și ai disponibilitatea de a fi alături de copii atât la școală cât și în afara ei, vino să ne cunoaștem.
Iar dacă ai și experiență ca învățător s-ar putea să fii chiar tu persoana pe care o așteptăm alături de noi.

Precizăm că respectăm cu strictețe măsurile de protecție sanitară și abordăm cu maximă atenție protejarea sănătății profesorilor și elevilor noștri.

Ce ne dorim de la tine?
Entuziasm și plăcere de a lucra cu copiii;
Dorința de a te dezvolta profesional;
Implicare în activitățile clasei și ale școlii;
Deschidere spre dialog și asumarea responsabilității.

Ce așteptăm de la tine dacă vei veni la noi?
Să fii calificat pentru a preda materia specifică;
Să îmbini materialele și metodele clasice de predare (manuale, prezentări) cu cele moderne, interactive (lecții aplicate, demonstrații, proiecții video, etc);
Să ai măcar 3 ani de experiență în predare într-o școală;

Ce responsabilități vei avea?
Organizarea și derularea procesului educațional la clasă;
Coordonarea și supravegherea copiiilor la alte activități;
Utilizarea și combinarea de mijloace și metode moderne de predare;
Participarea la activități de voluntariat și extracuriculare (ex. tabere, vizite diverse, ore derulate in alte locații).

Ce îți oferim?
Oportunitatea de a munci într-o echipă tânără și entuziastă, într-o școală modernă;
Clase cu număr redus de copii;
Posibilitatea de a te perfecționa profesional prin training-uri de specialitate;
Un salariu motivant, condiții foarte bune de lucru, masă;
Libertate de acțiune, suport logistic și informațional.

Erou Iancu Nicolae 65 077190 Voluntari, Romania

Contact:
Luminița Macsim- 0721 689 762
Marcel Bartic –  0723 313 352
London

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Pagina data web este protejata cu reCAPTCHA care este in aplicarePolitica confidialitatii si Conditiile de service Google.