Școala IOANID angajează învățătoare – începând cu anul școlar 2020-2021

București, sector 1

Descriere Job

Oraș de lucru: București
Nivel carieră: Mid-Level (2-5 ani)
Nivel studii: Calificat
Tip job: Part time
Departament: Educație / Training / Arte
Limbi străine: Engleză

Candidatul ideal

Cerințe

– Absolventă a Liceului Pedagogic – obligatoriu
– Absolventă de studii superioare, de preferință Psihologie sau Științele Educației/Limbi și Literaturi Străine
– Nivel mediu – avansat al unei limbi străine, de preferat limba engleză sau limba franceză
– Perfecționare continuă – participarea de-a lungul timpului la cursuri de specialitate în țară sau în străînătate
– Cunoașterea noutăților din domeniu, apărute în legislația în vigoare
– Pasiune și dăruire pentru meseria de dascăl
– Dorința de a face parte dintr-o echipa dinamică, în continuă transformare

Descrierea jobului

Responsabilități
– Planificarea și proiectarea activităților instructiv- educative
– Organizarea și amenajarea mediului educațional
– Conducerea întregului proces didactic pentru clasa pe care o coordonează
– Asigurarea mijloacelor de învățământ, a materialului didactic și a auxiliarelor didactice
– Cunoașterea și respectarea politicilor și principiilor educaționale ale IOANID în activitatea cu copiii
– Comunicarea cu părinții conform politicii IOANID
– Atitudine proactivă pentru participarea de cursuri de formare profesională
– Obligații în realizarea sarcinilor din cadrul comisiilor școlare

Pachet salarial
– salariu motivant în conformitate cu experiență profesională
– beneficii medicale

Descrierea companiei

Sub egida IOANID se regăsesc astăzi o grădiniţă și o şcoală gimnazială înfiinţate încă din anul 2009. Ne gășiţi în două spații arhitecturale unice din centrul Capitalei, mai exact pe Str. Polonă Nr. 4 și pe Str. Nicolae Iorga Nr 21, în clădiri monument istoric, restaurate cu stricteţe şi eleganţă pentru a reînvia atmosfera unui spaţiu reprezentativ pentru perioada interbelică.

Sistemul de predare este bilingv (în limba română și limba engleză) și întrunește cerințele Curriculumului Național.