fbpx

Școala gimnazială IOANID angajează profesor de matematică part-time. Începere IMEDIATĂ

București, sector 1

Descriere Job

  • Oraș de lucru: București

  • Nivel carieră: Mid-Level (2-5 ani)

  • Nivel studii: Student și absolvent

  • Tip job: Part time

  • Departament: Educație / Training / Arte

  • Limbi străine: Engleză

  • CRITERII DE SELECȚIE: Peste 3 ani experiență în Educație / Training / Arte

Candidatul ideal

Cerințe
– posibilitatea de începere imediată a colaborării
– Absolventă a Facultății de Matematică – obligatoriu/ Reprezintă un avantaj urmarea cursurilor din cadrul Liceului Pedagogic
– Experiență în domeniul educațional
– Gradul didactic II în învățământ
– Nivel mediu – avansat al unei limbi străine, de preferat limba engleză
– Perfecționare continuă – participarea de-a lungul timpului la cursuri de specialitate în țară sau în străinătate
– Pasiune și dăruire pentru profesia de dascăl
– Dorința de a face parte dintr-o echipa dinamică, în continuă transformare

Descrierea jobului

Responsabilități
– Planificarea și proiectarea orelor de matematică la ciclul gimnazial și liceal
– Participarea la acțiuni complementare activității de învățare
– Participarea la activități de perfecționare pedagogică și de specialitate
– Conducerea întregului proces didactic pentru clasa pe care o coordonează
– Asigurarea mijloacelor de învățământ, a materialului didactic și a auxiliarelor didactice
– Cunoașterea și respectarea politicilor și principiilor educaționale ale IOANID în activitatea cu copiii
– Comunicarea cu părinții conform politicii IOANID
– Obligații în realizarea sarcinilor din cadrul comisiilor școlare

Pachet salarial
– salariu motivant în conformitate cu experiență profesională
– beneficii medicale
– masă de prânz asigurată de angajator

Descrierea companiei

Sub egida IOANID se regăsesc astăzi o grădiniţă și o şcoală gimnazială înfiinţate încă din anul 2009, cărora s-a alatural și un liceu internațional inaugurat în anul 2018. Ne gășiţi în trei spații arhitecturale unice din centrul Capitalei, în clădiri monument istoric, restaurate cu stricteţe şi eleganţă pentru a reînvia atmosfera unui spaţiu reprezentativ pentru perioada interbelică.

Sistemul de predare este bilingv (în limba română și limba engleză) și întrunește cerințele Curriculumului Național.